Women in Business

“Women in Business - Albania”, platforma e parë online dedikuar grave sipërmarrëse në Shqipëri.

Women in Business

“Women in Business - Albania”, platforma e parë online dedikuar grave sipërmarrëse në Shqipëri.

Kreu
25 vjeçarja Jonada Kurti, ka studiuar për drejtësi dhe së shpejti pret të marrë licensën e avokates. Avokatja e së ardhmes ka një ëndërr në sistar: paraditeve të mbrojë klientët në salla gjyqesh dhe pasditeve të mbyllet në dhomën e saj...
Erinda Hoxha Veseli nga Tirana e ka nisur herët rrugën e artit. Në fillim të viteve ’90, pas përfundimit të Liceut Artistik “Jordan Misja”, ndoqi studimet në Universitetin e Arteve Tiranë, në degën “Skenografi / Kostumografi”. Me përfundimin e shk...
Borana Dollanga është 29 vjeç, me origjinë nga Elbasani. Ajo është themeluese e një biznesi të vogël “Bora’s Concepts”, krijuese e bizhuterive dhe produkteve handmade me lule natyrale të thara, të ruajtura në rezinë. Bora është diplomuar në Ma...
Marie Shkjau ka ngritur një grup informal të grave në Qerret të Pukës. 'Qerret Women Group' prodhon më shumë se 30 produkte të ndryshme që përgatiten me materiale të papërpunuara lokale, të tilla si reçelra, fruta të thata, pije alkool me fruta dh...
Dyqani i luleve “Silhouette Flowers & Gifts” ndodhet në rrugën ‘At Gjergj Fishta’, fare pranë Pedonales. Ky dyqan është ngritur vetëm dy vite më parë nga motrat Romina dhe Bruna. Pasioni i ka kthyer 24-vjeçaret binjake në sipërmarrëset më të r...
Manjola, dikur prezantuese në programet për fëmijë në RTSH, u shkëput nga bota e televizionit për të ndjekur rrugën e biznesit. Prej pesë vitesh, së bashku me motrën Anisa, me profesion arkitekte, mori insiativën të ngrinte të parin dyqa...
Nerajda Dado është themeluese e “Carrot’s Art”. Pasionin e saj për artin, pikturën, të bukurën, ajo e ka kthyer në një sipërmarrje fitimprurëse, duke realizuar punime të ndryshme artistike të personalizuara sipas dëshirës: karikatura digjitale të per...

Dekorim salle


Kuti dhuratash


Kuti dhuratash


Kuti dhuratash


Kuti dhuratash


Krëhër


Kordele


Varëse me perla


Vëthë


Spila-lule


Spilë-flutur


Bizhuteri - vëthë


Bizhuteri - vëthë


Bizhuteri - vëthë


Bizhuteri - vëthë


Bizhuteri - vëthë


Bizhuteri - vëthë


Sexhade leshi


Varëse e punuar me dorë


Varëse e punuar me dorë

Artistike Zadrima mes sfidave dhe suksesit. Tereze Gega: Bashkia e Lezhës i vetmi institucion që na ka konsideruarVIKTIMAT E NGACMIMIT SEKSUAL NË PUNË, QOFSHIN GRA APO BURRA, VUAJNË NGA BULLIZMI BAZUAR NË STERIOTIPET GJINORE


Platforma “Women in Business – Albania”, është ngritur nga shoqata “Together for Life” me mbështetjen e Ambasadës së Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, Tiranë.

image image