Anëtarët

Silhouette Flowers & GiftsDyqani i luleve “Silhouette Flowers & Gifts” ndodhet në rrugën ‘At Gjergj Fishta’, fare pranë Pedonales. Ky dyqan është ngritur vetëm dy vite më parë nga motrat Romina dhe Bruna. Pasioni i ka kthyer 24-vjeçaret binjake në sipërmarrëset më të reja dhe më të suksesshme të qytetit të kulturës.

Përgatitja e dhuratave të veçanta dhe e buqetave me lule janë tashmë profesioni juristes Romina dhe ekonomistes.

Pak nga pak vajzat morën përsipër edhe arredimin e ambienteve festive, madje edhe organizmin e eventeve. Janë të lumtura me atë që bëjnë, është puna e ëndrrave të tyre.